معرفی بهترین فلوت؛ بهترین مارک پن فلوت (فلوت سرخپوستی) و بهترین مارک فلوت کلیددار کدام است؟

لیست قیمت بهترین فلوت‌ و بهترین مارک پن فلوت

یکی از سازهای خوش‌نوا که از دوره‌های کهن گوش انسان را نوازش داده و احساسات او را لمس کرده، بی‌شک ساز فلوت است. این ساز که در بین فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف با اسامی و اشکال ظاهری متفاوتی وجود دارد، همواره یکی از پرطرفدارترین سازها برای یادگیری و نواختن بوده است.

برای نوازنده زبردست شدن نیاز به تهیه بهترین فلوت دارید و این امر با کمی مطالعه و تحقیق امکان‌پذیر خواهد بود. در مقاله لیست قیمت بهترین فلوت، فهرستی از برندهای مختلف به همراه قیمت فلوت ریکوردر، قیمت فلوت کودکان و… به شما ارائه خواهد شد. برای خرید این ساز باید به نکات خاصی دقت کنید تا در نهایت بتوانید سازی با کیفیت که نیازهای شما را برطرف می‌کند، تهیه کنید.

ساز فلوت را بشناسیم

فلوت از دسته سازهای بادی است که صدای خارج شده از آن توسط نوسانات هوای دمیده شده در ساز تولید می‌شود. برخی قدمت این ساز را به پنجاه هزار سال پیش نسبت می‌دهند. مورخان خاستگاهِ ساز فلوت را کشور چین می‌دانند و معتقدند فلوت از این کشور به دیگر کشورها راه پیدا کرده است. شکل‌های ابتدایی این ساز از جنس چوب یا سفال بوده است که همچنان در مناطق بسیاری از آن استفاده می‌شود.

(چنانچه قصد آشنایی با انواع فلوت را دارید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم)

فلوتی که امروزه در دست نوازندگان می‌بینید و دارای جنسی از نقره یا فلزهای دیگر است، در سال ۱۸۳۲ توسط تئوبالد بوهم آلمانی در شهر مونیخ با عنوان فلوت مدرن که به فلوت کلیددار هم معروف شد، تکمیل و به همگان عرضه شد.

بهترین فلوت برای مبتدی

بهترین فلوت ریکوردر

این ساز که به فلوت انگلیسی نیز معروف است، دارای چهار نوع سوپرانو، آلتو، تنور و بأس می‌باشد. فلوت ریکوردر از جنس چوب و پلاستیک بوده و در عین حال از ساده‌ترین انواع فلوت است که معمولاً برای آموزش کودکان و هنرجویان مبتدی از آن استفاده می‌شود. برخی از بهترین مدل‌های این ساز عبارت‌اند از:

 • فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 23

این مدل از فلوت ریکوردر که سوپرانو است، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هنرجویان مبتدی بوده که برای آموزش پایه موسیقی (ارف) توصیه می‌شود. عموما بهترین فلوت مبتدی، فلوت سوپرانو است زیرا کوک صحیح و استانداردی دارد و یادگیری و نواختن آن را بسیار آسان می‌کند. جنس فلوت رکوردر یاماها از از پلاستیک محکم و بادوام ABS است. همچنین این ساز برای دو مدل انگشت گذاری باروک و آلمانی طراحی و ساخته شده است. قیمت این ساز در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود صد هزار تومان است.

 • فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 23فلوت ریکوردر سوزوکی مدل Srg 405
لیست بهترین کیس و کاور آلات موسیقی

این مدل از فلوت سوزوکی نیز از برترین انتخاب‌ها برای هنرجویان مبتدی است. سیستم در نظر گرفته شده برای این فلوت سوپرانو، ژرمن بوده که برای شروع یادگیری بسیار مناسب است. جنس پلاستیک به کار رفته در ساخت این ساز، ABS بوده که در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه‌های احتمالی مقاوم است. قیمت این ساز در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود صد و بیست هزار تومان است.

 • فلوت ریکوردر سوزوکی مدل Srg 405فلوت ریکوردر نووو مدل N310G

این فلوت که دارای سیستم ژرمن می‌باشد، ضد آب است. این فلوت در دو نوع انگشت گذاری آلمانی و باروک طراحی و تولید شده است و برای هنرجویان مبتدی و تازه کار، گزینه بسیار مناسبی است. جنس بدنه این ساز از پلاستیک ABS است. قیمت فلوت رکوردر نووو مدل N310G در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود صد و بیست هزار تومان است.

فلوت ریکوردر نووو مدل N310Gبهترین مارک پن فلوت

این فلوت متشکل از ۱۴ تا ۱۸ نی است که به ترتیب طول و یا قطر در کنار هم قرار می‌گیرند. این ساز توانایی تولید نواهای زیر و بم را دارد و به فلوت سرخپوستی نیز شهرت دارد. پن فلوت ساخته شده از جنس چوب بامبو، در مقایسه با مدل چوبی آن، ظرافت بیشتری دارد و یادگیری آن برای هنرجویان مبتدی آسان‌تر است. یکی از بهترین مارک پن فلوت عبارت است از:

خرید پن فلوت
 • پن فلوت شوارتز مدل ۱۸ لوله

یکی از بهترین فلوت سرخپوستی جهان، برند شوارتز است که از جنس چوب بامبو و آناناس ساخته شده است. این ساز امکان اجرای نت را به صورت کاملا دقیق و حرفه‌ای دارد. قیمت آن در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود ۲ میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است.

همچنین شایان ذکر است که مدل ۱۲ لوله این پن فلوت نیز در بازار موجود است که امکان اجرای ۱۲ نت را دارد. قیمت آن نیز ۱ میلیون و ششصد هزار تومان است.

پن فلوت شوارتز مدل 18 لولهبهترین مارک فلوت کلیددار

فلوت کلید دار که به آنفلوت بوهم” هم گفته می‌شود. در ارکستر سمفونیک‌ها مورد استفاده قرار گرفته و جنسی از فلز نقره، تیتانیوم یا پلاتین دارد. فلوت کلیددار دارای کلیدهای متفاوتی برای کنترل نت و تولید صداهای مختلف است. این مدل فلوت به صورت اریب نواخته می‌شود و نوازنده باید آن را در راستای شانه‌های خود قرار دهد. از محبوب‌ترین مدل‌های این ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فلوت کلیددار یاماها مدل YFL-211

اگر قصد شروع یادگیری این ساز را دارید، فلوت کلیددار یاماها می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. جنس بدنه این ساز از نقره نیکلی (ورشو) بوده و طراحی کلید سُل آن، غیر خطی است. قیمت این ساز در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود ۲ میلیون و هفتصد هزار تومان است.

 • فلوت کلیددار یاماها مدل YFL-211فلوت کلید دار زک مدل Standard
معرفی بهترین مارک گیتار برای شروع و بهترین مارک گیتار کلاسیک حرفه ای

فلوت کلیددار استاندارد زک یکی از بهترین مارک فلوت کلیددار برای شروع یادگیری است. جنس روکش بدنه  آن از نیکل بوده و صدایی بسیار دلنشین دارد. قیمت این ساز در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در حدود ۳ میلیون و ششصد هزار تومان است.

فلوت کلید دار زک مدل Standardفلوت چوبی

از رایج‌ترین مدل‌های فلوت است و در کشورهای مختلف نواخته می‌شود، تنها شکل ساخت و تعداد سوراخ‌های آن متفاوت است. این ساز در ایران نیز نواخته می‌شود که البته به آن فلوت عربی نیز می‌گویند.

چنانچه قصد آشنایی با بهترین ارگ دنیا (جهان) را دارید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

فلوت راک

این مدل فلوت در موسیقی راک مورد استفاده قرار گرفت و توانست طرفداران بسیاری را نیز به خود جذب کند. علاوه بر فلوت‌هایی که نام برده شد، انواع دیگری از فلوت، همچون فلوت چینی، فلوت هندی و … نیز وجود دارد که در دنیای موسیقی از نوای آن بهره گرفته می‌شود.

نکاتی که برای خرید بهترین فلوت باید بدانید

 • پیش از شروع ساز فلوت با استاد خود مشورت کنید که چه نوع فلوتی برای شما مناسب است و برای خرید حتماً با یک فرد نوازنده یا متخصص در این زمینه همراه شوید.
 • با توجه به ویژگی جسمانی خود، بلند بودن یا کوچک بودن انگشتان، دست و… باید فلوت متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. در این زمینه حتماً با استاد خود مشورت کنید.
 • برای نواختن ساز فلوت نیاز به قدرت نفس زیاد دارید. پیش از خرید و یا هنگام آموختن ساز ورزش و تمرین‌های لازم برای تقویت نفس خود را انجام دهید.

حتما بخوانید:

بهترین سنتور ایرانی

ساز کوبه ای جدید

 • دقت کنید که کلیدها در حالت خلاصی باز، از سوراخ‌ها فاصله زیادی نداشته باشند.
 • اگر مبتدی هستید، فلوت با جنس نقره برای شما هم گران قیمت است و هم مقادیری سنگین‌تر. بهتر است کار خود را با سازی ارزان‌تر و سبک شروع کنید. البته اگر دهانه و سری فلوت از جنس نقره باشد ایرادی ندارد.
 • برای خرید بهترین فلوت به مراکز معتبر و فروشگاه‌های مجاز فروش فلوت مراجعه کنید. در صورتی که قصد خرید اینترنتی فلوت ریکوردر یا انواع دیگر فلوت را دارید، حتماً به بخش نظرات مراجعه کرده و از شرایط گارانتی، مرجوعی یا تعویض ساز اطمینان حاصل کنید.
 • هنگام تحویل سفارش، ساز خریداری شده را به خوبی بررسی کنید، از بودن تمام قطعات مطمئن شوید و از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. بدنه فلوت کلیددار شما هیچ‌گونه خراش یا فرورفتگی نباید داشته باشد.
 • جعبه نگه دارنده یا کیس فلوت اهمیت بسیاری دارد. جنس داخلی آن باید از یک پارچه نرم و لطیف باشد (مانند مخمل). از آنجایی که فلوت سازی با قابلیت جابجایی است، توجه زیادی کنید که کیفیت بسیار خوبی داشته و در برابر هر ضربه‌ای مقاوم باشد.
 • هنگام خرید بهترین فلوت سعی کنید چندین ساز از برندهای مختلف را امتحان کنید و آن را بنوازید. به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که دارای تنوع بیشتری در زمینه‌ ساز فلوت هستند.
 • مبتدی‌ها حتی اگر توانایی خرید ساز حرفه‌ای را دارند، بهتر است که این کار را نکنند و بهترین فلوت مخصوص مبتدی را تهیه کنند؛ زیرا نواختن با سازهای حرفه ای برای آنان تقریباً غیرممکن است. بنابراین بهتر است سازی متناسب با سطح آموزشی خودتان تهیه کنید.
آشنایی با انواع فلوت کلید دار، فلوت چوبی، فلوت سرخپوستی و فلوت ریکوردر

سوالات متداول

بهترین فلوت دنیا کدام است؟

امروزه برندهای بسیار متنوعی اقدام به تولید این ساز کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود بهترین هستند. اما اگر بخواهیم به برخی از بهترین فلوت جهان اشاره کنیم، می‌توانیم به فلوت‌های یاماها، شوارتز، زک، نووو، سوزوکی و… اشاره کنیم.

بهترین نوازنده فلوت جهان کیست؟

از سرشناس‌ترین و بهترین فلوت زن دنیا می‌توان به لئو روجاس، جیمز گالوی، یوسف لطیف، پدرو استاچه، تئوبالد بوهم، کارین لیتنر، امانوئل پاهود و… اشاره کرد.

بهترین نوازنده پن فلوت کیست؟

از بهترین نوازندگان پن فلوت می‌توان به Leo Rojas (پسر خورشید)، گئورگ زامفیر، ادوارد سیمونی، رایان والت، پیتر ویکرز و… اشاره کرد.

بهترین نوازنده پن فلوتسخن پایانی

ساز فلوت یکی از سازهای محبوب و قدیمی جهان است که افراد زیادی به نواختن آن علاقمندند. تهیه بهترین فلوت همواره یکی از دغدغه‌های هنرجویان مبتدی است. در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترینهای پن فلوت، فلوت ریکوردر و سایر مدل‌های این ساز و نکاتی آشنا کنیم تا بتوانید با در نظر گرفتن آن‌ها، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید